Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan Belediyesinden Deprem Bölgesine Destek

Türkiye’nin her bölgesinden olduğu gibi Erzincan’dan da yardım eli uzandı.

Türkiye’nin her bölgesinden olduğu

 AFAD verilerine göre merkez üssü Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesi olan, 7.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen bölgelere Türkiye’nin her bölgesinden olduğu gibi Erzincan’dan da yardım eli uzandı.

Erzincan Valiliği’nin kontrolünde bölgeye Arama Kurtarma Ekipleri gönderildi. “Erzincan Belediyesi olarak Vatandaşlarımızın yanındayız” diyen Belediye Başkanı Bekir Aksun İtfaiye Müdürlüğüne giderek Deprem bölgesine Arama Kurtarma aracı gönderdi.

Burada açıklama yapan Belediye Başkanı Aksun şunları kaydetti; “7.4 şiddetinde Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde ve etrafındaki 10 ili etkileyen bir depremle karşı karşıya kaldık.

Erzincan bu depremlerin çilesini çeken bir şehir olarak her zaman gündemde olmuştur. 1939 depremini, 1992 depremini yaşamış bir şehrin evlatları olarak bugün oraya ne yapabileceksek başta Valiliğimiz başkanlığında elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.

Şu anda İtfaiye ekibimiz hepsi göreve hazır vaziyette, ilk etapta Arama Kurtarma aracımızı ve 7 personelimizi Deprem bölgesine gönderiyoruz. Erzincan olarak Maddi manevi elimizden gelen her şeye hazır olduğumuzu ifade ederken orada mağdur olan insanlarımızı da buradan misafir etmek istediğimizi beyan etmek istiyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Bekir Aksun daha sonra AFAD Müdürlüğüne geçerek Erzincan Valisi Mehmet Makas ile birlikte Deprem bölgelerine arama kurtarma ekiplerini gönderdiler.