Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan, Cem’de Birlik Oldu

Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105’inci yıl dönümü kapsamında Ulalar Cemevinde Hızır – Birlik Cemi düzenlendi.

Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105’inci yıl dönümü kapsamında Ulalar Cemevinde Hızır – Birlik Cemi düzenlendi.

Düzenlenen cem törenine Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Ulalar Cemevi Başkanı Emir Ali Can, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cem töreninde Alevi Dedesi Ahmet Uğurlu, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı birer konuşma yaparak, tutulan oruçların, yapılan duların ve paylaşılan lokmaların Hak katında kabulünü niyaz ettiler. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği konuşmalarda, Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunda canlarını siper eden kahraman ecdadımız rahmet minnet ve şükranla yad edildi. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve tüm ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Vali Vekili Arabacı ve diğer konuşmacılar, kardeşliğin şehri Erzincan’da tüm hemşehrilerimizin deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarının sarılması için adeta sefer olduğunu belirterek, tüm hemşehrilerimize teşekkür ettiler.

Gülbenkler ve deyişlerin söylenmesiyle devam eden Hızır – Birlik Cemi, semah dönülmesi ve duaların edilmesi ile sona erdi.