Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan için yeni bir irfan mektebi açılıyor

Erzincan’da yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan, şehir için yeni bir irfan mektebi olması yönüyle ön plana çıkan Pir-i Sami Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi açılıyor.

Erzincan’da yapımı tamamlanan ve

Haber: İbrahim Gürler

Türkiye Diyanet Vakfı ve Erzincan İl Müftülüğünün çabalarıyla inşaatı başlatılan, hayırsever iş adamları ve halkın desteğiyle tamamlanan Piri Sami Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezini Basın mensupları ile gezerek merkez hakkında bilgiler verdi. 
Hafızlık ve hafızlık sonrası 80 kişilik yatılı meslekî eğitim kursu statüsünde olan Piri Sami Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi’ni, şehir için yeni bir irfan mektebi olması yönüyle önemseyen Müftü Çetin, “Geleceğin neslini yetiştirmede yeni bir adım mesabesinde olan bu kursumuzun; kütüphane, konferans salonu, etüt salonu, çok amaçlı salon, spor salonu ve 04 – 06 yaş grubu öğrenci sınıflarını da içerisinde barındıracak olması açısından komple bir teşekkül olduğunu ve önemli bir boşluğu doldurarak hizmet ihtiyacını karşılayacağını, bu nedenle bu eseri bir an önce halkımızın istifadesine sunmak için çaba sarf ettiklerini, bu kursun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini” ifade etti. “Özellikle hayırsever iş adamlarımızın destekleri takdire şayandır. Rabbim, onların kazançlarını bereketli kılsın. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen bu kursumuzun da şehrimize, burada eğitim görecek öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

5 KATTAN OLUŞUYOR 
Müftü Çetin, binanın fiziki özellikleri hakkında bilgiler vererek,  Bodrum ve teras kat dahil 5 katlıdır. Bodrum katta otopark soğuk hava deposu kiler spor salonu ve depolar bulunmaktadır. Zemin katta 4-6 yaş grubu çocuklar için kreş bulunmaktadır. Kapasite olarak ortalama 50 kişidir. 1. Katta 6 kişinin aynı anda barınabileceği bir misafirhane bulunmaktadır. Mescit ve aktivite odalarının yanında 80 kişilik ve  14 odadan oluşan yatakhanemiz bulunmaktadır. 2. Katta öğrencilerimizin eğitimi için oluşturduğumuz 6 adet dersliğimiz bilgisayar odamız ve sohbet odamız bulunmaktadır 3. Katta yemekhanemiz bulunmaktadır. Ayrıca bu katta  İlahiyat öğrencilerine ve hafızlık eğitimini tamamlamış öğrencilerin mesleki eğitimlerine yönelik çalışmalar yapılacaktır dedi.