Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da doğa ve turizm çalışıldı

Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı’nın’’ ikinci gününde doğa ve turizm temsilcileri ile çalıştayda bir araya geldi.

Erzincan Turizm ve Doğa

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı ile açılışı yapılan “Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı” ikinci gününde Erzincan Valisi Ali Arslantaş öncülüğünde devam etti. Hilton Oteli’nde devam eden Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı’nda bir araya gelen doğa ve turizm temsilcileri Erzincan’ın doğa ve turizm potansiyelini masaya yatırdılar.
Vali Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan’daki doğa ve turizm alanında faaliyet gösteren dernek ve kulüp temsilcileri ile davetlilerin katıldığı “Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı” Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı tren yolculuğunda elde edilen verilerin sunumu ile başladı.
Çalıştay öncesi yapılan sunumların ardından konuşma yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş,  Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı trenle doğa gezisinin verimli geçtiğine işaret ederek, Erzincan’ı eşsiz tabiatıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek turizm sektöründe de hak ettiği noktalara ulaşması için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı. Konuşmasını sürdüren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Bu Çalıştayda ki beklentilerimiz; herkes faaliyet gösterdiği alanında fikirlerini ortaya koymaktır. Örnek verecek olursak; bir yarışma yapıyoruz fakat sporcunun giyinebileceği bir tesisimiz bulunmuyor. Bu durumdan yola çıkarak altyapıda neler yapmamız gerektiğini hep birlikte ortaya çıkaralım. Doğa sporlarının altyapısına katkı sağlayan özellikle bu işi takip eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Sinan Aksu Bey’e teşekkür ediyorum. Sağlayacağınız katkı ve katılımlarınızdan dolayı herkese ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Rafting, kano, off-road, atlı safari, yamaç paraşütü, motocross, dağ bisikleti ve daha birçok doğa sporunun yer aldığı başlıklar altında guruplar oluşturularak, katılımcılar fikirlerini masaya yatırdı. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Çalıştay sırasında masaları gezerek katılımcılardan fikir alış verişinde bulundular.