Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan'ın Valisi Aydoğdu oldu

Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de yayınlandı. 57 ile yeni vali atandı. Erzincan’a ise Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu atandı.

Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de
Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Valiler Kararnamesine göre 57 ile yeni vali atandı. Erzincan’a ise Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu atandı.
Vali Hamza Aydoğdu kimdir ?
1975 yılında Bitlis/Ahlat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te, yüksek öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde “Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma” konulu çalışmasıyla, Doktorasını ise Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri” isimli çalışması ile tamamladı. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçent unvanına sahip olan Aydoğdu’nun alanı ile ilgili pek çok akademik makale ve kitabı bulunmaktadır.
Çalışma hayatına Milli Eğitim Bakanlığında Öğretmen olarak başlayan Aydoğdu, sırasıyla Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi iken Erzincan Valiligine atanan Aydoğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.