Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Girlevik Şelalesi beyaza büründü

Erzincan’ın Çağlayan beldesinde her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir manzara sunan Girlevik Şelalesi, kar yağışı ile birlikte beyaza büründü.

Erzincan’ın Çağlayan beldesinde her

Haber: İbrahim Gürler 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce tescillenen alanlar içerisinde yer alan Girlevik Şelalesi, 21 Ekim 2020 tarihinde “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” olarak tescil edilmesinin ardından ziyaretçilerini cezbediyor.
Kent merkezine 35 kilometre uzaklıktaki Kalecik köyünde 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, doğaseverlere her mevsim ayrı güzellik sunuyor. Yazın serin havası ve çevresindeki yemyeşil bitki örtüsü, kışın ise metrelerce yükseklikteki buz sarkıtlarıyla ziyaretçilerini cezbeden şelale, kentte iki gündür etkili olan kar yağışının ardından misafirlerini büyülüyor.
İsviçre’den Erzincan’a gelen Kazım Yaman “ Buranın çok güzel bir doğası var, şelale çok güzel görünüyor. Karın yağmasıyla da harika bir manzara oluştu. Herkesi bu güzelliği görmeyi tavsiye ederim, adeta görsel şölen sunan şelaleye gelen ziyaretçiler yazın ayrı güzel, kışın ayrı güzel bu eşsiz manzarayı herkesin gelip görmesi gerektiğini” söyledi.
Tunceli’den şelaleyi görmek için gelen Hıdır Eren ise “Bu şelalenin ilkbaharda ayrı bir güzelliği var, sonbaharda ayrı bir güzelliği var, gördüğünüz gibi kışın da bambaşka bir güzelliği var. Erzincan’da doğa harikası birçok yerler var. Kemaliye olsun, İliç olsun çok güzel yerler. Yalnız burası insana su sesiyle doğanın güzelliği özellikle kış aylarında daha çok huzur veriyor.” diye konuştu.
Kuraklığın şelaleyi de etkilediğini belirten ve uzun süredir bu bölgede yaşayan Sibel Dinçer “ Erzincan’ın bu güzelliği herkese nasip olmaz. Lakin eskiden daha çok suyu vardı daha canlıydı. Eskisi gibi olmasını temenni ediyoruz.” dedi.