Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı ile İl Ekonomi Toplantısı Vali Mehmet Makas Başkanlığında Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı ile İl Ekonomi Toplantısı Vali Mehmet Makas Başkanlığında Yapıldı

2022 yılı 4’üncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı ve 2022 yılı 2’nci İl Ekonomi Toplantısı Vali Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi.

AFAD Toplantı Salonunda Vali Mehmet Makas başkanlığında düzenlenen toplantıya; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İlçe Kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kurum ve kuruluşların il ve bölge temsilcileri, siyasi parti yöneticileri, il genel meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu ve meslek odalarının temsilcileri katıldı.

Düzenlenen toplantının açılışında değerlendirmelerde bulunan Vali Mehmet Makas, Erzincan’ın her yönden kalkınması ve gelişimi, halkın refahı için yapılan çalışmalar nedeniyle yatırımcı kurumların il ve bölge temsilcilerine teşekkür etti.

Vali Mehmet Makas konuşmasının devamında; “Güzel ve verimli bir sezon geçirdik. Fiyat hareketliliğinden dolayı bazı ihaleler zamanında yapılamadı, ötelendi. Ama piyasaların da toparladığını görüyoruz. Devletimiz hiçbir zaman olmadığı kadar güçlü durumdadır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. 2022 yılının ilk üççeyreğinde güzel hizmetler yapıldı. İnşallah daha güzel hizmetlere hem yılsonu itibariyle hem de yeni yıl itibariyle imza atacağız. Vatandaşımız başımızın tacı. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın şiarıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Vali Makas’ın konuşmasının ardından İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Engin Ustaoğlu tarafından ildeki yatırımlara ait ve ekonomik göstergelere ilişkin sunum yapılarak, katılımcılara genel olarak bilgiler verildi.

Daha sonra sırasıyla yatırımcı kuruluşların il genelinde yürüttükleri çalışma ve projeler hakkında, kurum yöneticileri tarafından sunum eşliğinde bilgiler verilerek, koordinasyonu gerektiren konularda ilgili birim müdürleri ile fikir alışverişinde bulunuldu.