Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu

Kamuoyu Duyurusu

Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kontrolünde olan  Geçici Hayvan Bakım Evinde 24 Ocak 2023 tarihinde sosyal medyada yer alan bir takım görüntüler tamamen manipülatif bir hale sokulmak istenmiştir. Görüntüler ile ilgili olarak Belediyemiz tarafından gerekli inceleme başlatılmış olup, konu hassasiyetle takip edilmektedir.

Geçici Hayvan Bakım Evinde öldürüldüğü iddia edilen 4 adet yavru Köpek 24.01.2023 tarihinde Mimar Sinan ve Mengüceli Mahallelerinden saat 16.00 civarında ölü olarak alınmıştır. Erzincan Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evindeki diğer hayvanlardan izole olarak  tasarlanan morg kafesinde veteriner hekim nezaretinde çevre, insan ve hayvan sağlığına uygun olarak gömülmeleri için muhafaza edilmiştir.

Ancak ziyaret saatleri dışında kimliği belirsiz bir grup tarafından izinsiz bir şekilde bakımevine girildiği, morg bölümünün açıldığı, fotoğraf ve video çekildiği görülmüştür. Söz konusu olayın yalan beyan olduğu açık ve nettir.

Veteriner İşleri Müdürlüğü görevini titizlikle yapmaya devam etmektedir.

Vatandaşlarımızdan, hassasiyetlerini istismar etmeye yönelik olarak yayılan yalan bilgilere itibar etmemelerini de önemle istirham ediyoruz.

Erzincan Belediyesi Geçici Bakım evimizde bulunan hayvanlarımızın sağlığı ve konforları, Erzincan Tarım İl Müdürlüğü ve Doğa ve Milli Parklar Koruma Müdürlükleri tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da  sokaktaki canlar için çalışma kararlılığımızı sürdüreceğiz. Şehrimizin sessiz sakinleri olan sokak hayvanları için bünyesinde bir hayvan hastanesi de bulunduracak olan Yeni Hayvan Barınağı yapımı inşaatının tamamlanması için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu proje ile yaklaşık 2 Bin Sokak Hayvanı kapasiteli bir barınağı Erzincan’ımıza kazandırmış olacağız. Yeni hayvan barınağımızda anne ve yavrulu bakım üniteleri, ameliyathane, karantina odaları, uyuz bakım ünitesi, kedi evleri, mezarlık ve yaşam alanları da bulunacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.