Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KTÜ Heyeti Heyelan Sahasında İnceleme Yaptı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Heyeti Erzincan’daki Heyelan Sahasında İnceleme Yaptı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Heyeti

Karadeniz Teknik Üniversitesi Heyeti Erzincan’daki Heyelan Sahasında İnceleme Yaptı

Erzincan’ın İliç ilçesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren “Çöpler Kompleks Maden Sahası”nda 13 Şubat 2024 tarihinde büyük bir kütle hareketi meydana gelmiş, milyonlarca metreküp cevherli malzeme yığın liçinin depolandığı sırtın her iki yamacından yüzlerce metre boyunca akmış, 9 işçi akan malzeme altında kalmıştı. Yaşanan facianın ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi (UYGAR) Müdürü Prof. Dr. Arzu Fırat Ersoy ve beraberindeki Yönetim Kurulu, Danışma Kurulu ve Çalışma Grubu Üyesi akademisyenlerden oluşan ve içerisinde Prof. Dr. Hakan Ersoy, Prof. Dr. Kerim Aydıner, Doç. Dr. Zekai Angın, Dr. Öğr. Üyesi M. Oğuz Sünnetci ve Öğr. Gör. Dr. Murat Karahan’ın yer aldığı heyet, maden sahasında incelemelerde bulundu.

Saha Çalışmaları Tamamlandı
14 Şubat 2024 tarihinde yapılan incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Heyelan UYGAR Müdürü Prof. Dr. Arzu Fırat Ersoy, “KTÜ Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak bu kütle hareketinde, LİDAR teknolojisine sahip İnsansız Hava Aracı ile ölçümler almak ve detaylı bir şekilde çalışmak için görevlendirildik. Saha çalışmalarımızı tamamladık.” dedi.

Prof. Dr. Ersoy, alanda yaptıkları çalışmaların ardından hazırladıkları raporu, kısa süre içerisinde Üniversite Rektörlüğü’ne ve kamuoyuna sunacaklarını ifade etti.