Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

"MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor" (Cumhuriyet Mahallesi)

Başkan Aksun Mahalle toplantılarına Cumhuriyet Mahallesi ile devam etti.

Başkan Aksun Mahalle toplantılarına

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği Mahalle toplantılarında vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Aksun Mahalle toplantılarına Cumhuriyet Mahallesi ile devam etti.

Erzincan Belediyesi tarafından “MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor” sloganı ile başlatılan Mahalle toplantıların 6’ncısı Cumhuriyet Mahallesinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ayaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sadık Düzgün, Alevi Dedesi Rıza Aydın, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kerim Derviş, Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Savaş Ağsu ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendika Temsilcileri, TÜRKAV İl Başkanı Kürşat Yılmaz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan ve Mahalle halkının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı yoğun ilgi gördü.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonra 3 Yıl içerisinde Erzincan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve planlanan projelerin anlatıldığı tanıtım videosu izlendi.

Programda daha sonra konuşma yapan Erzincan Belediyesi Başkan Yardımcısı İkram Çamur Cumhuriyet Mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kerim Derviş ise konuşmasında; “Başkanım zaten gerekeni Mahalleme veriyor. Çalışmalarından dolayı Allah razı olsun sayın başkan yapıyor, yapmaya da devam edecek. Mahalleme çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum” diyerek Mahallesinde yapılmasını istediği işler hakkında açıklamada bulunup, toplantının yapılamasından dolayı Erzincan Belediyesi Başkanı Sayın Bekir Aksun’a teşekkür etti.

Programda Konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Salih Aksu ise, vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun’a teşekkür etti.

Düzenlenen programda konuşma yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun konuşmasında şunları ifade etti; “ Yapılan işleri sinevizyonda izledik ama ondan daha önemlisi Cumhuriyet Mahallesi sakinlerimizin burada bulunması her şeyden daha önemli.

Muhtarımıza, Dedelerimize, Başkanlarımıza ve mahalle sakinlerimize şükranlarımı arz ediyorum burada oldukları için.

Ben her muhabbetimizde, konuşmamızda söylüyorum Erzincan’ın kaldırımlarını altından da yapsanız kardeşlik duygularını pekiştiremediğinizde yapmış olduğunuz şeylerin çok bir anlamı yok.

Eğer sabah rastlaştığımız hemşerilerimize mahallelimize günaydın diyebiliyorsak selamlaşabiliyorsak kıymetli olan odur.

Ekmeğimizi paylaşmayı bölüşmeyi biliyorsak, bu memlekette el ele verebiliyorsak her şeyi başaracağımızdan hiç şüphem yoktur.

Erzincan’da yapılan çalışmalarda elbette ki sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Eksik kaldığımız alanlar olabilir, kalmadığımız iddia ettiğimiz şey birbirimize elimi uzata bilmemiz, yüreğimizi açabilmemizdir. Bunun içinde çok değerli Erzincanlı hemşerilerime ne kadar hizmet yapsam azdır. Hepsine ve hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sadık Düzgün ise yaptığı konuşmasında; “Her şeyden önce Belediye Başkanımızın hiçbir ayrım yapmadan verdiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Bize yardım yaptı bundan sonrada bu yardımların devam edeceğine inancımız sonsuzdur. Güzel şeyler yaptınız biz daha güzel şeylerin yapılmasını şehrimizde istiyoruz. Yeşil alana önem verdiğiniz için ayrıca size teşekkür ederim. Bu dünya sadece bize ait değildir sokak hayvanlarını da gerekli ilgi ve alakayı gösterdiğinizi için size teşekkür ederiz” diyerek isteklerini dile getirdi.

Belediye Başkanı Bekir Aksun’un konuşmasının ardından soru – cevap kısmına geçildi. Mahalle halkının istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Aksun, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri vatandaşların sorularını cevaplandırdılar.

Programın son bölümünde ise Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Kerim Derviş, Belediye Birim Müdürlerine Mahallede yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti, Belediye Başkanı Bekir Aksun’a ise Başkanın Askerlik dönemine ait bir fotoğrafının karakalem çizimini hediye etti