Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekilleri Karaman ve Çakır’dan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.

AK Parti Erzincan Milletvekilleri

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladılar.

Erzincan Milletvekilleri mesajlarında: “Af, merhamet ve mağfiret vesilesi, sabır ayı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi mübarek Berat Gecesi’ne bir kez daha erişmenin gönül huzurunu ve manevi hazzını yaşıyoruz.

Bu müstesna gecelerin toplum hayatında önemi ve kıymeti çok büyük. İnsanları birbirine yaklaştıran, iyilikte ve güzellikte buluşturan, paylaşmayı ve dayanışmayı yeniden hatırlatan mübarek gün ve gecelerin hikmetinden millet olarak istifade edebilmeyi diliyoruz.

Arınma ve kurtuluş gecesi olan Berat Gecesi, nefislerin terbiyesi ve ahlakın güzelleşmesi bakımından insanlığın önüne sunulmuş bir fırsattır. Bu gece dualarımız, milletimizin huzuru, mazlum ve mağdur halkların güvenliği, insanlığın selameti içindir. 

İnancımızın, medeniyetimizin ve geleneklerimizin çeşitli vesilelerle bize öğrettiği şekilde, hayatın her anında dayanışma duygumuzu ve yardımlaşmayı zirvede tutmalı, ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini kazanmaya ve dualarını almaya talip olmalıyız.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Bu duygularla Aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Berat Gecesi’ni kutluyoruz” ifadelerini kullandılar.