Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekillerinden 15 Temmuz Mesajı

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman

Erzincan Milletvekilleri yayınladıkları mesajlarında; “15 Temmuz 2016 günü, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisinde yuvalanmış Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) mensup bir grup üniformalı hain tarafından mevcut hükümetimizi yıkmak ve devlet yönetimini ele geçirmek maksadı ile Cumhuriyet tarihimizin en hain darbe girişimi gerçekleştirilmiştir.

Devletimizin güçlenip kalkınmasından rahatsız olan karanlık güçler tarafından milli iradeye karşı uygulanmaya konulan bu darbe girişiminde; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, halkın iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi ve birçok kritik noktaya saldırılar düzenlenmiş, köprüler, havalimanları, basın kuruluşları işgal edilerek halkımız sindirilmeye çalışılmıştır.

Geçmişte yaşanılan darbelerin yıkıcı etkilerini üzerinden atamayan ve her darbe girişiminin ülkemizi ne kadar geriye götürdüğünün bilincinde olan aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inerek bağımsızlığından ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Üzerlerine sürülen tanklara ve ölüm kusan silahlara aldırış etmeden, şehadeti göze alıp darbeyi bastıran bu millet, bir bakıma darbecilere darbe yaparak, darbecilere ve darbeden medet uman zihniyete en güzel cevabı vermiştir.

Yeniden dirilişin destanının yazıldığı o gecede 7’den 70’ e tüm Erzincanlılar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millet iradesine yaptığı vurgunun ardından geçmişinden aldığı ilhamla sokaklara ve meydanlara inerek milli iradeye sahip çıkmıştır.

Aradan geçen beş yılda herkes şunu iyice gördü ki, şehitlerin kanıyla sulanan bu topraklarda binlerce yıllardır bir arada yaşayan bu milletin büyük fedakârlıklarla bu seviyeye getirdiği Türkiye Cumhuriyeti içeriden veya dışarıdan yapılacak saldırılara pabuç bırakacak bir ülke değildir. 15 Temmuz öncesinden daha güçlü olan Cumhuriyetimiz, mazlumların umudu, zorbaların kâbusu olarak 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

250 vatandaşımızın şehit, 2196 vatandaşımızın ise gazi olduğu 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak ve yeni nesillere unutturmamak adına devletimiz bu günü “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ilan etmiştir. Bizler bu günün yıldönümünde ülkesi için hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi anmak ve milli birlik ruhunu tekrar yaşatmak için yine meydanlarda olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Milli İdareye sahip çıkan tüm Erzincanlı hemşehrilerimin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü en içten dileklerimizle kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.” İfadelerini kullandılar.