Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan Ayı Boyunca 300 Kişilik İftar Sofrası Kurulacak

Erzincan’da 13 Şubat Şehir Stadyumu güney girişinde ki fuaye salonun da günlük 300 kişilik iftar sofrası kurulacak

Erzincan’da 13 Şubat Şehir

Vakıflar Genel Müdürlüğü Erzurum Bölge Müdürü Murat Uslu Ramazan Ayı boyunca Erzincan’da 300 kişilik iftar sofrası kurulacağını belirtti. Uslu açıklamasında; “Öncelikle Rahmet ve bereket ayı ramazanı şerifin başta cennet vatanımıza ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, islam aleminin üstündeki bu bela bulutlarının dağılmasına vesile olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak, Genel Müdürümüz Sayın Sinan AKSU beyefendinin talimatları doğrultusunda 81 ilde Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kurulacak. Bu bağlamda Erzurum Bölge Müdürlüğü olarak bizlerde Bölgemize bağlı sorumluluk alanımızdaki 7 ilde 30 gün boyunca iftar vereceğiz. “Vakıflar Genel Müdürlüğü dayanışma ve paylaşma kültürünü yaşatmak, pekiştirmek ve daha güçlü şekilde geleceğe aktarmak için her alanda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Geçtiğimiz yıl kurduğumuz gönül sofralarını bu yıl Mübarek Ramazan-ı Şerif’in gelişiyle tüm şehirlerimize yayacağız.  Bölge Müdürlüğümüz vasıtasıyla kuracağımız iftar noktalarımızda paylaşmanın, paylaştıkça çoğalmanın zenginliğini yaşayacağız. Biliyoruz ki; kadim medeniyetimizin gönül zenginliğini paylaşmak, yardımlaşma ve dayanışma ile yaşatmak asli vazifemizdir. Vazifemizi layıkıyla ifa ederek vakıf kültürünün bize bıraktığı paha biçilemez mirası gelecek nesillere aktarmak için gayret etmeyi sürdüreceğiz.”

 

Bölgemizde paydaşlarımızla birlikte, günlük 7.200 kişiyle kadim Vakıf Medeniyetimizin bir gereği olarak soframızı paylaşacağız. Erzincan’da ise, 13 Şubat Şehir Stadyumu güney girişinde ki fuaye salonun da günlük 300 kişilik iftar sofrası kurulacak. Gene aynı şekilde, Ramazan Bayramın’ da Erzincan’da en az 100 yetim-öksüz çocuğumuzu Bayramlıklarını Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak biz üstlenip giydireceğiz.

Kadim medeniyetimizin vazgeçilmez mihenk taşı olan ve temelinde insana dokunmak olan Vakıf geleneğini inşallah toplumumuza daha çok hissettirmek amacıyla çalışmalarımız bu minvalde artarak devam edecektir. Yaptığımız çalışmalara desteklerini esirgemeyen, bağlı illerimizde ki paydaşlarımıza, hayırseverlerimize, çok  teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.