Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Levent Basın Mensupları ile Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, basın mensupları ile kahvaltılıda bir araya geldi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, basın mensupları ile kahvaltılıda bir araya geldi.

Üniversite sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Rektör YardımcılarıProf. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Üniversite Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulkadir Gül, Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Selma Taşkesen ile basın çalışanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Levent, toplantıda, üniversitede yeni kurulan Deprem Araştırma Enstitüsü, Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu ve 2022 Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu üniversiteye yerleşen öğrenci istatistikleri ile ilgili basın mensuplarına bilgilendirme yaptı.

Rektör Levent, bilgilendirme toplantısında son derece önemli bir aktif fay üzerinde bulunan Erzincan ilinde deprem araştırmalarının yapılması büyük önem arz ettiğini ve bu nedenle Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Deprem Teknolojileri Enstitüsü kurulduğunu dile getirdi. Deprem Araştırmaları Enstitüsünün Deprem Mühendisliği ve Yer ve Gök Bilimleri Anabilim Dallarında faaliyet göstermesi, Yerleşkede inşasına devam edilen Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Binası Yapı Mekaniği Laboratuvarının tamamlanması, (AR-GE) gibi planlanan çalışmaları olduğundan bahseden Rektör Levent, deprem riskinin belirlenmesi ve zararlarının azaltılması konularında uzman akademik kadrosu ve teknik donanımı ile bu enstitüde önemli bilimsel çalışmalar ve araştırmaların yapılacağını belirtti.

Rektör Levent gerçekleşen bilgilendirme toplantısında Üniversite ev sahipliğinde ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının himayeleri ile 9-12 Ekim 2022 tarihleri arasında Erzincan’da yapılacak olan “Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu” adlı program hakkında bilgilendirme yaptı. Rektör Levent, sempozyumun uluslararası anlamda önemine değinerek birçok alanda bilimsel araştırmalara ortak bir zemin oluşturacağını sözlerine ekledi.

Son olarak üniversiteye 2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda yerleşen öğrenci istatistikleri ile ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin % 99 doluluk oranıyla en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini aldığını dile getirdi.

Basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da yanıtlayan Rektörümüz, toplantı sonunda toplantıya katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.