Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna İftar Programı

Erzincan’da şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi.

Erzincan’da şehit yakınları ve

Erzincan’da şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen iftar programına Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas’ın yanı sıra, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk ve Eşi, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş ve Eşi, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Eşi, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, bazı kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, iftar programının düzenlendiği salonda masaları tek tek gezerek şehit yakınları ve gaziler ile yakından ilgilendiler.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda protokol, Aziz Şehitlerin yakınları ve Gaziler ile birlikte oruçlarını açtılar.

Daha sonra Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cem Halil Mercimek, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır birer konuşma yaparak, Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Kahraman Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilediler.

Konuşmasına, Aziz Şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli ailelerine ve kahraman gazilerimize, düzenlenen iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür ederek başlayan Erzincan Valisi Mehmet Makas, konuşmasının devamında; “Şehitlerimizin bizlere emanet bıraktıkları kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimizin hem devlet hem de millet olarak her zaman yanlarındayız ve onların emirlerindeyiz.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” dedi.