Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şireci ve Bulut: 13 Şubat’ı hüzünlü bir şekilde kutluyoruz

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, 13 Şubat 1918 Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladılar. Şireci ve Bulut mesajlarında: " Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105.yıldönümünü en kalbi duygularımızla hüzünlü bir şekilde kutluyoruz dediler.

AK Parti Erzincan İl

Merkezi Kahramanmaraş olan, Adıyaman, Hatay, Diyarbakır, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adana , Şanlıurfa, Osmaniye ve Kilis illerimizde 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sebebi ile Milletimizce çok derin üzüntü içerisindeyiz.

Yaşanan bu acı Felaketin, Devletimiz ve Milletimizin birlik, dayanışma, azim ve kararlılığı ile kısa sürede atlatılacağına canı gönülden inanıyoruz. İlk Günden İtibaren tüm imkanlarını seferber eden Devletimize, Yardıma koşan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Kalbimiz ve dualarımız, hayatını kaybeden ve bu süreçte yaralanan tüm vatandaşlarımızla birliktedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Tarih 13 Şubat 1918 acıların çile ve ızdırabın sevinç göz yaşlarına dönüştüğü gündür bugün. Tarih yazmayı gelenek haline getiren milletimiz, 1918 yılında başlatılan Milli Mücadele ile güzel Erzincan’ımıza bağımsızlığını kazandırmıştır. Bu kutlu günde, bu topraklar için hayatını veren, canını feda eden kahraman şehitlerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş mücadelesinin tüm komutanlarını ve devlet adamlarını minnetle yâd ediyoruz. Her bir nefere şükranlarımızı sunuyor ve Rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandılar.