Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

STK Temsilcileriyle İstişare Toplantısı

Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle İstişare Toplantısı Yapıldı

Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle

Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle İstişare Toplantısı Yapıldı…

Erzincan Müftüsü Muharrem Gül Riyasetinde Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle Deprem Özel İstişare Toplantısı Yapıldı.

Yapılan bir davet ile müftülük lokalinde gerçekleştirilen STK toplantısı gündeminde, asrın felaketi diye adlandırılan depremler dolayısıyla Erzincan’da ve müftülük özelinde gerçekleştirilen yardım faaliyetleri, deprem sorumluluk bölgesine götürülen insani ve hayri hizmetler istişare edildi.

İl Müftüsü Muharrem Gül’ün hitabıyla, ilde başlatılan yardım faaliyetlerinin organize bir şekilde ve belli bir plan/disiplin çerçevesinde devam ettirilmesi, özellikle Ramazan ayını da kapsamak üzere yardımların devam ettirilmesi, afetzedeler bölgesinde aşevi kurulması, günlük ihtiyaçlarının karşılanması, ibadet imkânlarının sağlanması gibi hizmetlerin Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile görüşülerek paydaşlık çerçevesinde neler yapılabileceği hususları istişare edildi.

Her bir Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi söz alarak, şimdiye kadar yaptıkları ve yapmayı sürdürdükleri faaliyetleri kısaca anlattı. Önümüzdeki zamanlarda da mağduriyetlerin giderilmesi, insani ihtiyaçların karşılanması için ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacakları üzerine vaadlerini dile getiren STK temsilcilerine müftülükçe hazırlanan bir brifing te İl Müftü Yardımcısı Gökhan Badem’in sunumuyla bilgi paylaşımı neticesinde toplantı gündemi sona erdi.