Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Trafik Kurallarına Dikkat Çektiler

Trafik Haftasında Vali Mehmet Makas Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Trafik Haftasında Vali Mehmet

1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrencilere yönelik bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Ortaokulu bahçesindeki Trafik Eğitim Parkında düzenlenen programa; Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, öğretmenler, trafik polisleri ve öğrenciler katıldı.

Çocuklara trafik bilincinin aşılanması, farkındalık oluşturulması, trafik işaret ve ışıklarında ne şekilde hareket edileceğinin ve karşılaşılan sorunlara karşı ne gibi tedbirler alınacağının öğretilmesi amacıyla Çocuk Trafik Eğitim Parkında trafik polisleri tarafından öğrencilere eğitimler verildi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları eğitime katılan öğrencilerle sohbet ederek, kırmızı düdük ve hediye taktim ettiler.

Vali Makas, trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde farkındalık sahibi yeni nesillerin yetişmesi temennisinde bulunarak, tüm vatandaşların trafik kurallarına uymalarını istedi.