Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Büro-Sen Erzincan Şube’de Emin Turan güven tazeledi

Türk Büro-Sen Erzincan Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Emin Turan tek aday olarak yeniden başkan seçildi. Turan, Kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, yüceltmek ve yükseltmek adına bıkıp usanmadan hak arama yolculuğunda kamu çalışmalarının sesi olmaya devam edeceğiz dedi.

Türk Büro-Sen Erzincan Şubesi

Haber: İbrahim Gürler

Türk Büro Sen Erzincan Şube Başkanlığının 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut başkan Emin Turan, seçime katılan delegelerin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçilirken, güven tazeledi.

Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetine sürdüren Türk Büro Sen Erzincan ŞubesininOlağan Genel Kurulu Erzincan Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. Yapılan genel kurula Erzincan Belediye Bekir Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, MHP Merkez İlçe Başkanı Kurtuluş Murat Köhne, Ülkü Ocakları Erzincan Şube Başkanı Vasfi Karatepe, Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Nebi Yay, Kamu Sen İl Temsilcisi Kemal Kütük, Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri ve Türk Büro Sen üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Selahattin Ayan,Divan başkanlığına seçildi. Türk Büro-Sen Erzincan Şube Başkanı Emin Turan, burada yaptığı konuşmada Kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, yüceltmek ve yükseltmek adına bıkıp usanmadan hak arama yolculuğunda kamu çalışmalarının sesi olmaya devam edeceğiz.

“Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” derken sendikamız Türkiye Kamu Sen’in Ülkemizi ilgilendiren dış ve iç tehditler karşısında Milli duruşunu göstermiş, açıklamalar ve beyanlar ile üzerine düşeni elinden geleni fazlasıyla yapmıştır. Eğilip bükülmeden Türkiye’nin Yüzde Yüz yerli ve millî tek sendikası olduğunu göstermiştir. Bayrak ve vatan sevgisini kendisine şiar edinmiş Türkiye Kamu Sen’in üyelerini bu kutlu yolcuğumuzdan kimse ve hiç bir baskı asla döndüremez, çünkü bu vatan ve bayrak yoksa bizlerin ne sendikacılığımızın nede memurluğumuzun gereksiz ve anlamsız olduğunu göremeyecek kadar da kör değiliz dedi.

Protokol konuşmalarının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okundu ve ibrası gerçekleştirildi. Daha sonra tek liste ile girilen seçimde katılımcı delegeler oylarını kullandı. Türk Büro Sen Erzincan Şubesinin mevcut başkanı Emin Turan, katılımcı delegelerin oylarını alarak yeniden başkanlığa seçilirken, güven tazeledi.