Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği

Prof. Dr. Ruhi Ersoy tarafından verilen “2023’e Doğru Türkiye ve Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği konulu konferans verildi

Prof. Dr. Ruhi Ersoy

Vali Mehmet Makas, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Son Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu programı kapsamında Prof. Dr. Ruhi Ersoy tarafından verilen “2023’e Doğru Türkiye ve Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği konulu konferansa katıldı.

Erzincan İl Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen programa; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM Eski Başkanı, Son Başbakan Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas, , Türk Devletleri Teşkilatı Azerbaycan Aksakalı Hasan Hasanov, 3’üncü Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, il protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş katıldı.

Program da Erzincanlılarla bir araya gelen Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Türk Devletlerinin Bağımsızlığının 31. Yılı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kuruluşunun 100. Yılı Münasebetiyle “2023’e Doğru Türkiye ve Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği konulu konferans verdi.

Programın sonunda hatıra fotoğrafı çektirilerek, Prof. Dr. Ruhi Ersoy’a, plaket takdim edildi.