Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Türkiye çok güzel bir ülke ama…”

Galatasaray’ın yeni transferi Nigel Hayes, kariyerine NBA’de devam etmek istediğini belirterek, “Türkiye çok güzel bir ülke ama tabii ki benim hedefim NBA’ye geri dönmek” dedi.

Galatasaray’ın yeni transferi Nigel

Galatasaray’ın yeni transferi Nigel Hayes, kariyerine NBA’de devam etmek istediğini belirterek, “Türkiye çok güzel bir ülke ama tabii ki benim hedefim NBA’ye geri dönmek” dedi.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın yeni transferi Amerikalı basketbolcu Nigel Hayes, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirinin sorularını yanıtladı. Galatasaray’da oynayacak olmasından dolayı heyecanlı olduğunu belirten Hayes, “Yapmam gereken bazı şeyler var. Kendimi kanıtlamam gerek şeyler var. Yeteneklerimi göstermem gerekiyor. Onlar için buraya geldim. Onların hepsini yapıp, takımımın kazanmasına yardımcı olmak istiyorum” diye konuştu.

“AVRUPA’DA BASKETBOL ÇOK FARKLI”

Avrupa’daki ilk sezonu olduğunu ve uyum sürecinde olduğunu belirten 24 yaşındaki oyuncu, “Dolayısıyla Avrupa basketboluna uyum sürecindeyim ben de. Avrupa’da basketbol çok farklı oynanıyor. Hakemler, kararlar, oyunun oynanış tarzı farklı. Gerçekten tamamıyla farklı bir basketbol oynanıyor. Adapte olma süreci benim için çok zor. Ama her şey iyi olacak. Alışma süreci bitecek. Kazanmaya başlayacağız ve başarılı olacağız” şeklinde konuştu.

“HEDEFİM NBA’YE GERİ DÖNMEK”

Kariyerine Avrupa’da mı ya da NBA’de mi devam etmek istediğinin sorulması üzerine Amerikalı oyuncu, “Türkiye çok güzel bir ülke ama tabi ki benim hedefim NBA’ye geri dönmek. Bunu olabildiğince en hızlı şekilde yapmak istiyorum. Buraya gelme nedenlerimden biri de oydu. NBA scoutlarına gereken kabiliyete sahip olduğumu göstermek istiyorum. Dolayısıyla işimize bakacağız derken bunu kastediyordum. Yapmam gereken bazı şeyler var. En büyük hedefim NBA’ye geri dönebilmek” diye cevap verdi.

“GELDİĞİMDE GALATASARAY’IN HEDEFİNİN HER ZAMAN KAZANMAK OLDUĞUNU ÖĞRENDİM”

Takım olarak bu seneki hedefler hakkında konuşan Hayes, “Buraya geldiğimde ilk öğrendiğim şey Galatasaray’ın hedefinin her zaman kazanmak olduğuydu. Galatasaray kazanma alışkanlığına ve kültürüne sahip bir kulüp. Biz de buna yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Başantrenör Ertuğrul Erdoğan’ı kolejdeki antrenörüne benzeten Nigel Hayes, ikisinin de harika insanlar olduğunu söyledi.

“İKİ AY İÇERİSİNDE AKICI ŞEKİLDE TÜRKÇE KONUŞMAK İSTİYORUM”

Türkçe’ye olan ilgisinin sorulması üzerine Hayes, “Yabancı ülkedeyken o ülkenin dilini konuştuğunuz zaman çevrenizdeki insanların nasıl daha mutlu olduğunu görüyorsunuz. Herkes gülüyor. Birincisi insanların mutlu olduğunu görmek istiyorum. İkincisi ise Türkçe öğrenmek benim için kişisel bir hedef. Kendim ile olan bir savaş gibi. İki ay içerisinde akıcı şekilde Türkçe konuşmak istiyorum. Bunun için çok uğraşıyorum. NBA’e dönmek ana hedefim ama buradayken buradaki insanlar gibi davranıp, yaşamak istiyorum. Dolayısıyla bunun için Türkçe’yi de öğrenmem gerekiyor” diye cevap verdi.

(İHA)