Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüksel Çakır, Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Olduğunu Açıkladı

Çakır “Erzincan’a hizmet etmek için yola çıkan tüm partilerimizin adaylarına kolaylıklar diliyorum”

Çakır "Erzincan’a hizmet etmek

Yüksel Çakır, Bağımsız Belediye Başkanı Adayı olduğunu açıkladı. Çakır yaptığı açıklamada;

 

“Çok kıymetli Erzincan halkı

Bugün 20 Şubat 2024 31 Mart 2024 pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Erzincan Belediye başkanı adayı olarak tüm Erzincan halkına hizmet etmek, Erzincan’ın farklılıklarının temsilcisi olabilmek, bugünün değil geleceğin Erzincan’ını inşaa edebilmek, her fikrin, her düşüncenin değer gördüğü, dikkate alındığı bir yönetim sergileyebilmek için bugüne kadar gösterilen ilgiyi, alakayı his ve duyguları karşılamak için bağımsız olarak Erzincan Belediye başkan adayı oluyorum.

2009-2014 yılları arasında bizlere verilen destek ve duyulan güvenle 5 yıl 60 ay, 1825 gün boyunca gecemizi, gündüzümüzü bilgi ve birikimimizi, enerjimizi Erzincan’ın ve Erzincan halkının duygu ve düşüncelerini ihtiyaçlarını küçük büyük genç yaşlı kadın erkek esnaf tüccar işçi memur engelli engelsiz demeden tüm kurum ve kuruluşlarımızla oluşturduğumuz paydaşlık ve ortaklık anlayışı ve vizyonuyla hep birlikte Erzincan’da yaşayan tüm kent sakinlerinin hizmetine adadık.

Hem hemşerilerimizin verdikleri destek ve duyguları güvenle, gösterdikleri anlayış ve hoşgörüyle, 2004 yılından 2019 yılına kadar şehrimizin altyapısını, üst yapısını sil baştan yeniledik.

İmar-şehircilik-ulaşım projeleriyle yol-kaldırım-altyapı çalışmalarıyla çevresel dönüşüm ve yeşil alan çalışmalarıyla kentsel tasarım ve dönüşüm çalışmalarıyla idari ve kurumsal çalışmalarıyla sosyal – kültürel çalışmalar ve halkla ilişkiler çalışmalarıyla Erzincan’ımızı başta Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım beyefendi ve tüm bakanlarımız, milletvekillerimiz Tevhit Karakaya, Talip Kaban, Mihrali Aksu , Sebahattin Karakelle, Erol Tınastepe, Muharrem Işık, Talha Erol Durmaz, Erdoğan Özyalçın, Serkan Bayram, Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Mustafa Sarıgül, tüm valilerimiz ve yöneticilerimizle tüm belediye başkanlarımız ve ekipleriyle Erzincan Üniversitesi Rektörleri Prof. Dr Erdoğan Büyükkasap, Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Prof. Dr. Akın Levent beyefendi tüm kurum ve kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarıyla sivil toplum kuruluşlarımızın başkan ve üyeleriyle, dernek-vakıf başkan ve yöneticileriyle, esnaf odaları- ticaret  odalarımızın başkan ve yönetimiyle hep birlikte düşünerek, çalışarak, üreterek bugünkü seviyesine getirdik. Emeği geçen herkese katkılarından dolayı minnettarız.

Bugün attığımız adımla önümüzdeki 5 yılın ve sonraki dönemlerin hayallerine, rüyalarına, ihtiyaçlarına gelecek vizyonuna bir sayfa açıyoruz. Bu hayırlı bir yarış olacak. Bu hayırlı bir rekabet olacak. Kimsenin kimseyi incitmeyeceği kimsenin kimseyi kırmayacağı çok çevreci ve duyarlı bir kampanya ile kimsenin kaybetmeyeceği bir süreç olacak çünkü hepimizin ortak çatısı, ortak paydası, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı, vatanımız, devletimiz yüzyıllardır kader birlikteliği yapan milletimizdir. Hepimizin ata ocağı, baba ocağı olan 9 ilçesi 522 köyüyle 22 mahallesi ile Erzincan’ımız!

Erzincan’ımız bu seçimde ilkleri yaşayacak. İttifakın belediye başkan adaylığı da bağımsız belediye başkan adaylığı da Erzincan halkı ve seçmeninin ilk kez yaşayacağı bir süreç olacak. Bu seçimde Erzincan’a hizmet etmek için yola çıkan tüm partilerimizin adaylarına kolaylıklar diliyorum

Erzincan’da yaşayan tüm vatandaşlarımız bizim yöneticiliğimizde paydaşımızdır. Dünden bu güne üzüntülerimizi de sevinçlerimizi de birlikte yaşadığımız hemşehrilerimiz 2009-2014 yılları arasında ve sonrasına şahitler. Şehrimize görevi dolayısıyla başka sebeplerle yerleşmiş olan kent sakinleri Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kıymetli mensupları emniyet teşkilatlarımızın fedakar mensupları sağlık, eğitim ve tüm kurumlarımızın çalışanlarıyla bu kampanya sürecinde tanışacağız.

Onlar ülkemize, milletimize hizmet ederken bizlerin komşuluk hukukundan kent sakini olmalarından dolayı baş tacımızdır. Erzincan’da ne kadar kalırsa kalsınlar sonrasında fahri hemşehrilerimizdir

2014 yılında yaşları itibariyle bizleri tanımamış, yollarımız kesişmemiş gençlerimiz, öğrenci kardeşlerimiz bizlerin istikbalidir geleceğimiz teminatıdır. Onları dinleyecek nasıl bir şehir, nasıl bir gelecek istediklerini paylaşacağız. Eğitimden spora sanattan sosyal hayata dair düşüncelerini alacağız birbirimizi anlayacağız bu şehrimizin de ülkemizin de geleceği için çok önemli.

Kıymetli Erzincanlılar kent sakinleri bu şehir bu ülke insanı her şeyin en güzeline layık bizler bu şuur ve bilinçle dün olduğu gibi bu gün, bu gün olduğu gibi gelecekte enerjimizi inanarak düşünerek çalışarak ortaya koyacağız bizler sizlere kulak verdik sizlerin fikirlerine düşüncelerine desteklerine dünde bu gün de inandık şimdi inandığımız yolda Erzincan için yürüyeceğiz gayret çaba emek bizden destek sizlerden başarı Allah’tandır

Bu vesile ile İliç ilçemize meydana gelen kaza dolayısıyla bekleyen ailelerimize İliçimize ve Erzincan’ımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor gece gündüz çalışan tüm ekiplere teşekkür ediyoruz.

Allah yar ve yardımcımız olsun. 31 Mart seçimleri Erzincan’ımıza ve Erzincan halkına hayırlı ve uğurlu olsun kalın sağlıcakla” dedi