Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zafer Bayramımızın 100’üncü Yılı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Erzincan’da düzenlenen törenlerle kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Erzincan’da düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk tören Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına çelenklerinin sunulması ile başladı.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunularak; Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup, okunan istiklal marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Valilik makamında tebrikleri kabul ederek, protokol mensuplarının zafer bayramlarını kutladılar.

Tebriklerin kabulünün ardından Ordu Caddesi üzerindeki tören alanında devam eden kutlamalarda Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, tören alanındaki polis, asker ve vatandaşlarımızı selamlayarak, bayramlarını kutladılar.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Daha sonra tören birliklerinin geçişi ile devam eden programda; töreni izlemeye gelen vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile coşkuya ortak oldular.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı kutlamalarına; Vali Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri  Süleyman Karaman, Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan İdare Mahkemesi Başkanı İlker Dolgun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, vali yardımcıları, Erzincan İl Emniyet Müdürü, Erzincan İl Jandarma Komutanı, il protokolü, askeri ve sivil erkan ile siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.