Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızılay Hocabey kentsel dönüşümde son beton atıldı

Erzincan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kızılay- Hocabey Mahallesi kentsel dönüşüm 1. Etap alanında son blokun betonu atıldı. Belediye Başkanı Bekir Aksun, burada yaptığı açıklamada “Nice yatırımların yapılması için Erzincan'ın verdiği güç desteğin devamını arzu ediyoruz” dedi.

Erzincan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen

Haber: İbrahim Gürler

Kızılay- Hocabey Mahallesi kentsel dönüşüm alanında son beton atma töreni düzenlendi. Gerçekleşen programa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Başkan Yardımcısı İkram Çamur, yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Kurban kesimi ile başlayan törende son blokların betonları dualarla atıldı. Belediye Başkanı Bekir Aksun, gerçekleşen program hakkında açıklamada bulunarak şu ifadelere yerdi; “Çok değerli Erzincanlı hemşerilerim bugün Kızılay Hocabey kentsel dönüşümünü son beton atma törenindeyiz. Göreve geldiğimiz günden itibaren buradaki kentsel dönüşümün gerçekleşmesi için emek koyan tüm hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum. İnşaat’ın şantiyesinde çalışan ve burada denetim mekanizmasında görevi gören yapan tüm mesai arkadaşlarıma ve çalışma arkadaşlarımıza da sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

YILSONUNA BÜTÜN İNŞAATLAR TAMAMLANMIŞ OLACAK

Büyük bir özveriyle başladığı günden beri hızlı bir şekilde koşturdular bir yıl içerisinde 46 blokun tamamını kaba inşaatının bitirme noktasına bugün getirdiler Allah nasip ederse yıl sonuna bütün inşaatlar tamamlanmış içine taşınır bir vaziyette gelmiş olacak. Burada 140 kişiye yakın bir hak sahibimiz var bunların çekilişler önümüzdeki hafta içerisinde yapılacak. Çevre düzenlemesi ile birlikte bütün eksiklikler giderdikten sonra onların taşınması sağlanacaktır. Memleketimize, Milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, daha nice yatırımların yapılması için Erzincan’ın verdiği güç desteğin devamını arzu ediyoruz dedi.

KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU

Öte yandan Erzincan Belediyesi tarafından yapılan Kızılay Hocabey Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap’ta yer alan ve hak sahiplerine verilecek olan 136 konut için kura tarihleri belli oldu.

Konut karşılığı anlaşma yapılan ak sahiplerine verilecek olan 136 konut noter huzurunda ve idari yetkililerin denetiminde yapılacak kura çekimi sonucunda belli olacak. Çekilen kurada belli olan ait konutların daire numaraları, cephe bilgileri ve kat bilgileri de belirlenecek.

Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Salonda gerçekleşecek olan kura çekimlerinin tarihleri şu şekilde;

2+1 Konutları 11 Eylül Cumartesi saat 10:00

4+1 Konutları 12 Eylül Pazar günü saat 10:00

3+1 Konutları Kuzey Ada 13 Eylül Pazartesi günü saat 10:00

3+1 Konutları Güney Ada 14 Eylül Salı günü saat 10:00 olarak belirlendi.