Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sorunları Canlı Yayınlarla Çözüyorlar

Erzincan’da hububat sahalarındaki incelemeleri devam ettiren ekipler sorunları canlı bağlantılarla çözüme kavuşturuyorlar.

Erzincan’da hububat sahalarındaki incelemeleri

Erzincan’da hububat sahalarındaki incelemeleri devam ettiren ekipler sorunları canlı bağlantılarla çözüme kavuşturuyorlar.

Erzincan genelinde hububat ekili sahalarda kontrollerini devam ettiren ekipler, son dönemde meydana gelen aşırı yağışların rekolteye etki etmemesi için gerekli önlemleri alarak çiftçileri uyarmaya devam ediyorlar.

Erzincan Merkeze bağlı Yaylabaşı Mahallesinden gelen talep doğrultusunda bölgeye hareket eden Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekipler, mahalle sakinlerinden Seyfi Köhne’nin buğday ekili 4, Muammer Oğuz’a ait buğday ekili 2 tarlasında incelemelerde bulundu. Buğday hasadına giderek yaklaştığımız bugünlerde çiftçiler oluşması muhtemel hastalık ve zararlılara karşı tetikte beklerken, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri çiftçileri yalnız bırakmıyor.

Seyfi Köhne’ye ait tarlada kontrollerde bulunan ekipler, olası ihtimalleri çiftçilerle paylaşarak tarladan Ankara ile canlı bağlantı kurdular. Ankara’da bulunan Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile buğday tarlasından bağlantı kuran ekipler, topladıkları örnekleri Enstitü görevlileri ile paylaştılar. Canlı bağlantıya çiftçi Seyfi Köhne de bağlanarak konunun uzmanlarından bilgi aldı. Hububatta tohum ilaçlamasının ve kardeşlenme dönemi sonrasında alınacak tedbirler konusunda bilgilendirilen Seyfi Köhne, ilgilerinden dolayı ekiplere teşekkür etti.

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan çiftçisinin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, “çiftçilerimiz ve yetiştiricilerimiz için ülkemiz ve milletimiz için üretmeye devam ediyoruz. Biz çiftçilerimizle birlikte büyük bir aileyiz” dedi.